Dějiny Panhasky

Listy domov

scroll.jpgKódované Kolibríkom

Drahý Synak,

Prepáč, že som nenapísal skôr, ale veci boli hektické a komplikujú sa spôsobmi, ktoré som si nevedel ani predstaviť. Exaltácia Tvojej sestry zmenila mnohé veci v Panhaske a ja dúfam, nie, verím, že spolu s ňou dokážeme toto miesto premeniť znovu na niečo, kde nebude vládnuť moc peňazí a kde ľudia budú chcieť žiť. Viem, že posledné dve várky otrkov, čo som Ti poslal boli určite náročné, snáď sa to nebude opakovať.

Musíme pripraviť ceremoniálne prevzatie vlády nad Panhaskou a na to potrebujeme, aby palác vypadal tak ako má. Bohužiaľ za posledné dva roky ho Tyran nechal zdegradovať zo zúboženého stavu. Viem, že by si sa radšej venoval svojím štúdiám, ale potrebujem, aby si zorganizoval následujúce:

· 6 ton bieleho mramoru, distribúcia veľkostí typ IV

· 35 zručných murárov, 8 tesárov na finálne opracovanie tu

· Architekta. Ak sa Alfonz už vrátil z Nexu tak jeho, inak pošli Maka

· Všetkých 300 maličkostí, ktoré pri takýchto opravách potrebujeme, poznáš to

Dúfam, že by sme ceremoniál pravili v priebehu najbližších 4 týždňov, ale nikdy nevieš ako sa veci vyvinú. Ohľadne vyjednávania máš samozrejme voľnú ruku.

S Tvojou sestrou sme išli navštíviť Tyrana, aby sme ho informovali, že sa pozícia Satrapu naplnila. Pri tomto stretnutí sme zažili prekvapenie, ktoré bolo príjemné, no zároveň neskutočne dych vyrážajúce. Tyran je jedným zo Solárov. Snažil sa svoju castemark skryť, ale Drobček ho tak rozčertila, že trieskal po stole a pri tom si ztrhool čelenku. Jednou poznámkou ho dostala k tomu, že sa rozvietil na celú miestnosť. Pri celej tej epizóde, pri ktorej sa nad ňou držal ako rozzúrený medveď ani nemrkla brvou. Úctihodné. Ale čo Ti budem hovoriť, sám vieš, že sa nikdy ničoho nebála. Spolu s ním vtedy v miestnosti bola nová členka kabinetu, zhodou okolností tiež Solárka. Jej aura mi bola veľmi povedomá, ale neviem presne prečo. Asi niečo z minulej inkarnácie.

V tej noci som mal zvláštny sen. Operený had menom Panhaska ma informoval že sa mám presunúť na námestie Žltej fontány a vedel som, že to nie je len tak pre nič za nič. Na tomto mieste skočím dopredu. Panhaska je lietajúca pevnosť z prvého veku, ktorej som asi velil v počas Uzurpácie. Má odhadujem 4km štvorcové, niekoľko obrovských miestností, viacej mágie ako dokážem poňať a vlastné vedomie. Pri plnej operačnej sile bola schopná velitovať stovky metrov nad zemou, čerpá energiu priamo z dračích žíl, má esenčné zbrane schopné premeniť mestá v prach. Veľký kanál bol v skutočnosti vytvorený pánom Panhasky. Akonáhle sa nám podarí nájsť pamäťové kryštály tak sa sem musíš vypraviť, pretože knižnica v nej bude enormná a snáď konečne nájdeme niečo, čo bude schopné ukojiť Tvoju zvedavosť.

Panhaska je napájaná niekoľkými Manzami. Tá solárna je neskutočná. Moment spojenia s božskou esenciou Neporazeného Slnka sa dá prirovnať len pocitu, ktorý som mal, keď ste sa narodili, keď ste prvý krát spievali, či keď ste ma úspešne prechytráčili. Pocit absolútneho šťastia a spokojnosti.

Každopádne nás Panhaska zavolalo, pretože nás potrebuje. Predpokladám, že sa po stáročiach cíti osamelo. Je stvorené na to, aby slúžilo a chránilo a teraz nemôže ani jedno z toho. Musíto byť pre neho tak frustrujúce, ako moje posledné dva roky v meste. Vydali sme sa znovu napojiť zemnú Manzu a vstúpili sme do Shadovlandu. Niekto tam vytvoril svätinu tohto zkazeného miesta. Kosti, lebky a zuby naaranžované do nechutných a znesvätených pozícií aby reflektovali a koncentrovali silu smrti. V momente, keď sme tam vkročili, tak som vedel, že to musíme zastaviť. Začali sme rozbíjať tieto oltáry, keď na nás zaútočil tvor, ktorého naša kolegyňa zo severu Oriana nazvala Nefrak. Asi by si sa s ňou mal stretnúť, myslím, že by Ťa mohla niečomu priučiť.

Ten Nefrak, polo zhnitý a polo duch na nás zaútočil. V prvom momente jeho výkrik nás zamrzol do morku kostí. Bol to zvuk ako keď nechtom škriabeš na tabuľu, no v tej melódii počuš slová veštiace Tvoju smrť a večné zatratenie. Niečomu takému nesmie byť dovolené existovať. Siahol som do sveta na Okraji a vytiahol Kosu. Tyran sa hneď vrhol na potvoru a jednu jej vrazil. Nevypadalo to, že by mal nejaký úspech. Barbarka zo severu, znalá kruhov sili začala kúzliť, oč bola chyba, lebo vo svojom tranze nevidela ako po nej skočil Nefrak. Jeho drápy sa jej napodiv nezarili do svalov a rana, ktorú dostala do tváre. Čakal som, že jej odtrhne hlavu, vyškrabe oči. Jeho pazúry boli ž palcov dlhé. Ale ona vypadala, ako by jej niekto vrazil pesťou a padla do bezvedomia. Alia začala strielať, ale nevypadalo to, že by Nefraka jej šípy nejak zraňovali. Zaútočil som. Kosa je nemotorná zbraň, no keď jej rana padne, obzvlásť keď je ostrie orichlakove, je bolestivá. No moje útoky na Nefraka nepadli. Každý môj útok ho zasiahol, no jeho telo sa znehmotnilo a moja rana neškodne preletela. Tieto bytosti sú nečisté. Žijú a živia sa našim utrpením. Hnaný nechuťou a hneovm, ktorý sa nemôže nahromadiť v jednom živote som sa oprel do každej rany. Každý útok presný, rýchly, naplnený silou Slnka. Moja anima začala okolo mňa svietiť a mesačné svetlo žiarilo z mojej čepele pri každom útoku. Cítil som, ako každý môj útok Nefraka oslabuje. Tyranovi sa podarilo Nefraka odhodiť na vzdialenosť ihriska Bolki. V tom Nefrak vyštartoval na mňa. Usúdil, že so svojou zbraňou som najväčšia hrozba. Bol rýchly, ale vo svojej rýchlosti robil chyby. Jeho útokom som sa vyhýbal. Niekedy to bolo len palec, čo delil jeho pazúr od môjho oko, dvakrát sa jeho pazúry skĺzli po mojom panciery, ale ani raz sa mu nepodarilo dostať cez moju obranu. Zaútočil som. Čiastočne zúfalý, čiastočne unavený, čiastočne bezradný. Útoky mojich spoločníkov neboli dosť silné. Odkryl som svoju obranu a dal som do svojho útoku všetko. Dvakrát moja svätá čepel preletela jeho telom, no tretí krát sa zasekla. Zasekla sa hlboko, zasekla sa bolestivo, zasekla sa. Nefkra vykríkol boleťou a hrôzou. Ja som cítil zadosťučinenie. Nepresekol som ho, ale čepeľ ostala asi ¾ v jeho tele. Cítil som ako mu moja čepeľ spaľuje telo. Pribehol Tyran a ďalšou ranou ho rozpráskol na sliz.

Našťastie nikto nebol príliš zranený. Podľa inštrukcií Nasrin sme znovu zasvätili Manzu Slnku. Keď nám Panhaska potvrdil, že je všetko v poriadku, tak sme aktivovali obranný mechanizmus. V Panhaske je asi 800 systémov, ktoré treba ešte opraviť. Ailia ostala od svojej priateľky darček. Warstridera postaveného z kostí a mäsa. Niečo na ňou je nechutne odpudivé, no mohol by sa nám hodiť. Naučil som sa nepýtať otázky v niektorých momentoch a tak neviem, zkade má čerstvé šľachy na tú mašinériu.

V tomto momente som si našieľ chvíľku Ti toto napísať. Dúfam, že sa máš dobre. Prosím napíš mi, čo sa deje, čo si sa nové naučil a s čím Ti viem pomôcť.

S láskou.

Jerrin

Comments

It’s the small things (like the 6 tons of stone) that make it good :>

Listy domov
zed_vesely

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.